wtorek, 12 marca 2013

Natan w TVN czyli; sport pozwala mi zapomnieć o chorobie

Tym razem zwyczajnie skopiuję to co napisali o Natanie na stronie Zielone Drzwi -tvn

Często wydaje się, że kiedy dziecko jest poważnie chore, a szczególnie, gdy ma chore płuca to powinno siedzieć w domu, a o sporcie zapomnieć. Natan Witczak cierpi na nieuleczalną chorobę – niedobór alpha-1 antytrypsyny (α-1 AT). Choroba ta między innymi atakuje płuca i prowadzi do niszczenia pęcherzyków płucnych. 
 Mimo, że schorzenie powoduje skrócenie oddechu i chroniczny kaszel, rodzice chłopca nie zamknęli syna w czterech ścianach. Natan, na przekór chorobie, uczęszcza do szkoły profilu sportowym. Chłopiec gra między innymi w hokeja w hali i na trawie. To pełen energii, wesoły i bezpośredni chłopak chociaż jego dzień wygląda nieco inaczej niż dzień jego kolegów. Natan każdy ranek rozpoczyna od inhalacji, potem przychodzi czas na leki, drenaż, kolejną inhalację i leki, po pół godzinie może wreszcie zjeść śniadanie i wyjść do szkoły. Chłopiec musi też brać odpowiednie odżywki i witaminy. Ma też nietypowe zainteresowania – krowy. Zbiera różne rzeczy związane z tymi zwierzętami. Podczas wizyty z kamerą u Natana zrobiliśmy mu małą niespodziankę – pojechał z nami na krótką wycieczkę, podczas której po raz pierwszy, na własne oczy zobaczył żywą krowę.

 http://zielonedrzwi.tvn.pl/aktualnosci,910,n/sport-pozwala-mi-zapomniec-o-chorobie,79223.htmlPoznajcie Natana:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz